Organizacja wesela pod namiotem – szczegóły

Coraz więcej par młodych odchodzi od klasycznego pomysłu na organizację wesela. Doskonałą alternatywą jest organizacja wesela na świeżym powietrzu. Jednak zanim zdecyduje się na namioty weselne warto dokładnie zapoznać się z kosztami i innymi informacjami dotyczącymi tego tematu.

Koszt w porównaniu do sali weselnej – wbrew pozorom namioty weselne mogą wypadać drożej w przeliczeniu na 1 gościa niż wynajęcie typowej sali weselnej, jednak oczywiście jest to zależne od wielkości namiotu. Największym problemem jest fakt, że o większość rzeczy takich jak dekoracje, catering, naczynia trzeba zadbać samodzielnie. Oczywiście trzeba pamiętać, że dochodzą także koszty ogrzewania i wiele innych rzeczy. Na szczęście są specjaliści, którzy magą się tym zająć.

Wielkość namiotów – jeśli chodzi o namioty dostępne na rynku to w większości są one standardowe rozmiary jak np. 6×12 czy też 6x24m. Jednak jeśli chce się uzyskać większą powierzchnie dla gości to bez większego problemu można połączyć kilka namiotów co pozwoli na spędzenie czasu nawet ponad 100 gościom. Standardowe namioty są niestety dość niskie, w związku z tym jeśli chce się mieć więcej miejsca na wysokość to należy wynająć specjalne namioty weselne.

Ogrzewanie namiotów – Do ogrzewania namiotów można bez kłopotów wykorzystać piecyki namiotowe czyli inaczej tzw. „ogrzewacze namiotu”. Zazwyczaj konstrukcja tego rodzaju ogrzewaczy jest na tyle ciekawa i niewielka, że nie utrudnia korzystania z namiotu i zwykle są tak skonstruowane, aby zlewać się z dekoracjami.

Czas – namioty weselne niestety trzeba rozstawić, co oczywiście zabiera czas. Czas ich budowy nie jest specjalnie długi bo w przypadku standardowych namiotów jest to zwykle około 3 godzin, a ułożenie podłogi zwykle trwa również podobny czas. Jeśli chodzi o namioty wyższe to niestety może być to nawet 2 dni.

Toaleta – Niestety to największy mankament organizacji wesela w namiotach. Najlepiej zadbać o bliską odległość kompleksu gastronomicznego, z usług którego będzie się korzystało i przy okazji wykorzysta się jego toaletę.

Namioty weselne mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla osób, które nie lubią klasycznych rozwiązań. Trzeba tylko jednak pamiętać, że wynajem namiotów lepiej zlecić komuś kto wszystko skoordynuje i zadba o wszystkie szczegóły.

Źródło informacji : vitabri.pl